ostatnie odwiedziny dnia: 2018-10-18
0
0
2154
Znak zodiaku – KOZIOROŻEC 22 grudzień – 19 styczeń

Cechy Koziorożca

Zodiakalny Koziorożec to osoby skrupulatne, zdecydowane i niezależne. Cechuje ich cierpliwość i spokój. Wytrwale dążą do wyznaczonych celów, są przy tym taktowne. Na ich dobre samopoczucie wpływa przewaga, jaką pragną posiadać nad innymi, nie tylko w życiu zawodowym, ale również uczuciowym. Posiadają swoiste poczucie humoru, odznaczają się niezwykle ambitnym podejściem do życia. 

Opis znaku Koziorożec

Dziesiąty znak zodiaku należy do trygonu ziemskiego. Cechy przypisywane zodiakom tego żywiołu to przekładanie wartości materialnych ponad duchowe oraz unikanie niepotrzebnego ryzyka. Planetą Koziorożca jest Saturn, który uważany jest za ciało niebieskie podobne do Ziemi. Jego odzwierciedleniem jest czerń, chłód oraz cierpki smak. Ze względu na pozycję Słońca w cyklu rocznym, Koziorożec zalicza się do Krzyża kardynalnego, który obdarowuje go silną wolną i ogromnymi pokładami aktywności. Saturn uważany jest za planetę starości. Osoby będące pod jej wpływem mogą być powolne, jak również z natury nerwowe.

Szczegółowa charakterystyka Koziorożca

Koziorożce posiadają miano wodzirejów. Zawdzięczają ten status ambitnemu podejściu do życia oraz poczuciu humoru, którym wabią do siebie ludzi. Zazwyczaj należą do osób lubianych, zawsze uśmiechniętych i przyjaźnie nastawionych do świata oraz otaczających je ludzi. Są źródłem zabawy, rozrywki i żartów. Osoby spod dziesiątego znaku zodiaku zazwyczaj są nieco figlarne i bardzo ujmujące. 

Koziorożce z reguły są stoikami. Wewnętrzny spokój sprawia, że są oni niezwykle cierpliwi. Gdy podejmą trud dążenia do wyznaczonego celu, nie porzucą go, nie wycofują się z własnych projektów, nie rezygnują z marzeń. Niepowodzenia traktują, jako lekcję życia, wyciągają z niej wnioski na przyszłość. 
Ogromną wagę przywiązują do życia rodzinnego, ta sfera jest dla nich bardzo ważna, dlatego zależy im na stałych, dających poczucie bezpieczeństwa związkach. Osoby spod tego znaku są wrażliwe, łatwo je zranić, za czym idzie ich ostrożność w uzewnętrznianiu się. Wylewne stają się dopiero, w momencie, gdy zaufają partnerowi w stu procentach. Czują wagę odpowiedzialności za najbliższych, dlatego jeżeli ktoś z ich otoczenia potrzebuje pomocy, Koziorożec skłonny jest do ogromnych poświęceń i uczynków, które są w stanie pomóc tej osobie.

Ważną rolę odgrywa u nich życie wewnętrzne. Czasem nie potrafią przełamać bariery psychicznej, może wynikać to z jakiegoś kompleksu, przez co wpadają w apatię i złe samopoczucie. Panuje przekonanie, że Koziorożce w życiu prywatnym nie potrafią walczyć o swoje sprawy oraz płaszczyć się przed innymi, aby uzyskać korzyści. Typowy dla tego znaku zodiaku jest koźli upór, który cechuje się: bezkompromisowością, zawziętością, konsekwencją, determinacją oraz nieustępliwością. 

Charakter Koziorożców jest bardzo złożony. Odróżniają się one od pozostałych znaków, poszukiwaniem innych niż wszyscy rozwiązań. Chcąc osiągnąć cel unikają tradycyjnych poczynań, jakie zazwyczaj wybierają ludzi. Wyróżniają się ambicją oraz szukaniem odmiennych metod. Można nazwać ich obserwatorami. Monitorują zachowania innych ludzi i wyciągają z nich wnioski dla siebie.

Jaki jest Koziorożec?

Osoby spod znaku Koziorożca zmieniają się z wiekiem. Za młodu mogą wydawać się spokojne, lekko zamknięte w sobie i chłodnej, jednak im starsze tym bardziej uzewnętrzniają się na świat. Stają się miłe, wesołe są zazwyczaj duszą towarzystwa. Ich ambicja ciągnie je do góry w życiu zawodowym. Koziorożec potrzebuje ściśle określonego celu, do którego będzie mógł dążyć. W swych popędach erotycznych jest raczej opanowany i spokojny, co sprawia, że może wydawać się chłodny i bez temperamentu. Im starszy Koziorożec tym większe są jego potrzeby seksualne, po trzydziestce mocno uzewnętrznia swoje emocje erotyczne. Żaden inny znak nie jest tak uparty i zaciekły jak właśnie Koziorożce. Obowiązek jest dla nich celem życia. 

Mężczyzna Koziorożec

Pan Koziorożec to wierny monogamista. Wydaje się być oziębły i mało namiętny, w sprawach erotycznych, wynika to z faktu, że skupia się on bardziej na odczuciach psychicznych, które są dla niego ważniejsze. Partnerkę kocha przede wszystkim przez pryzmat emocjonalny, doznania fizyczne to tylko dodatek. W przestrzeni prywatnej jest on bardzo oszczędny, jednak miłosne zapędy zostają z nim aż do późnej starości. Często partnerki oczekują od Koziorożca mocniejszych doznań fizycznych, potrzebują one namiętnego zbliżenia, dlatego też często związki z Koziorożcem rozpadają się, a on sam pozostaje nieszczęśliwy.
Mężczyzna Koziorożec potrzebuje uznania. Partnerki powinny wspierać go, a dodatkowo doceniać wysiłek, jaki wkładają w swoją pracę i inne aspekty dnia codziennego. Pragną od swoich kobiet ciepła domowego ogniska, gdzie będą czuć się bezpieczni, dlatego idealnymi partnerkami dla nich będą Panny oraz Byki.

Kobieta Koziorożec

Pani Koziorożec to niezwykłe wierna partnerka w związku, jest również bardzo pracowita. W jej zaciszu domowym panuje zawsze ład i porządek, jest to kobieta wartościowa, przepełniona pozytywnymi uczuciami, troskliwa wobec rodziny. Jej atutem jest systematyczność, nie lubi zostawiać niedokończonych spraw na ostatnią chwilę. Wzbudza zaufanie i każdy może na niej polegać, zazwyczaj nie odmawia i stara się pomóc – obdarzona wielkim sercem. 
Posiada skłonności dominacyjne, lub rządzić i mieć nad wszystkim kontrolę. W bliższych kontaktach staje bardzo zaborcza również w stosunku do partnera. Jednocześnie w związku jest namiętna, potrafi zaskoczyć bogatą wyobraźnią.

Kobieta spod znaku Koziorożca najlepiej będzie czuła się w związkach z Panna, Bykiem oraz Rybą – otrzyma od nich sporą dawkę ciepła i zainteresowania.

Charakter Koziorożca

Koziorożce mają predyspozycje, aby zostać uczonymi, duchownymi, artystami. Ich ogromną zaletą jest realistyczne spojrzenie na świat. Obdarzeni są potężną wytrwałością i siłą walki. Cechą charakterystyczną tego znaku zodiaku jest introwertyzm, są oni niekiedy skryci, a otwierają się jedynie na najbliższe im otoczenie. Uwielbiają być duszą towarzystwa, tylko wtedy czują się dobrze w większym gronie. Krąg przyjaciół Koziorożca jest niewielki, jednak, jeżeli spotyka się z ludźmi są to zazwyczaj osoby, które dobrze znają jego cechy i akceptują, a on sam zawsze może na nich liczyć.

Koziorożec – jak go zdobyć?

Kobieta Koziorożec jest niezwykle ostrożna, jeżeli chcesz się do niej zbliżyć emocjonalnie, najpierw musisz pozyskać jej zaufanie. Łatwo ją urzec nieprzeciętnym dowcipem. Jest typem kobieta, która uwielbia być oczkiem w głowie mężczyzny, wymaga od niego serdeczności oraz opieki. Nie toleruje braku wywiązywania się z obowiązków, które sama narzuca partnerowi. Jeżeli gra się według wcześniej wspólnie ustalonych reguł, pożycie z Panią Koziorożec jest proste i przyjemne. 

Mężczyzna Koziorożec to typ człowieka, który potrzebuje uznania. Jeżeli więc kobieta chce posiąść jego serca musi go wspierać oraz komplementować, aby czuł on jej uznanie. Jeżeli nabierze zaufania, automatycznie przejmie inicjatywę w związku. Potrzebuje on spokojnego, poukładanego życia. Oczekuje od partnerki prowadzenia domu oraz planowania wspólnego budżetu.
  • koziorożec
  • znak zodiaku koziorożec
  • charakter koziorożca
  • kobieta koziorożec
  • mężczyzna koziorożec

Opisz swój sen