ostatnie odwiedziny dnia: 2024-06-14
4
2
55743
Znak zodiaku – KOZIOROŻEC 22 grudzień – 19 styczeń

Cechy Koziorożca

Zodiakalny Koziorożec to osoby skrupulatne, zdecydowane i niezależne. Cechuje ich cierpliwość i spokój. Wytrwale dążą do wyznaczonych celów, są przy tym taktowne. Na ich dobre samopoczucie wpływa przewaga, jaką pragną posiadać nad innymi, nie tylko w życiu zawodowym, ale również uczuciowym. Posiadają swoiste poczucie humoru, odznaczają się niezwykle ambitnym podejściem do życia. 

Opis znaku Koziorożec

Dziesiąty znak zodiaku należy do trygonu ziemskiego. Cechy przypisywane zodiakom tego żywiołu to przekładanie wartości materialnych ponad duchowe oraz unikanie niepotrzebnego ryzyka. Planetą Koziorożca jest Saturn, który uważany jest za ciało niebieskie podobne do Ziemi. Jego odzwierciedleniem jest czerń, chłód oraz cierpki smak. Ze względu na pozycję Słońca w cyklu rocznym, Koziorożec zalicza się do Krzyża kardynalnego, który obdarowuje go silną wolną i ogromnymi pokładami aktywności. Saturn uważany jest za planetę starości. Osoby będące pod jej wpływem mogą być powolne, jak również z natury nerwowe.

Szczegółowa charakterystyka Koziorożca

Koziorożce posiadają miano wodzirejów. Zawdzięczają ten status ambitnemu podejściu do życia oraz poczuciu humoru, którym wabią do siebie ludzi. Zazwyczaj należą do osób lubianych, zawsze uśmiechniętych i przyjaźnie nastawionych do świata oraz otaczających je ludzi. Są źródłem zabawy, rozrywki i żartów. Osoby spod dziesiątego znaku zodiaku zazwyczaj są nieco figlarne i bardzo ujmujące. 

Koziorożce z reguły są stoikami. Wewnętrzny spokój sprawia, że są oni niezwykle cierpliwi. Gdy podejmą trud dążenia do wyznaczonego celu, nie porzucą go, nie wycofują się z własnych projektów, nie rezygnują z marzeń. Niepowodzenia traktują, jako lekcję życia, wyciągają z niej wnioski na przyszłość. 
Ogromną wagę przywiązują do życia rodzinnego, ta sfera jest dla nich bardzo ważna, dlatego zależy im na stałych, dających poczucie bezpieczeństwa związkach. Osoby spod tego znaku są wrażliwe, łatwo je zranić, za czym idzie ich ostrożność w uzewnętrznianiu się. Wylewne stają się dopiero, w momencie, gdy zaufają partnerowi w stu procentach. Czują wagę odpowiedzialności za najbliższych, dlatego jeżeli ktoś z ich otoczenia potrzebuje pomocy, Koziorożec skłonny jest do ogromnych poświęceń i uczynków, które są w stanie pomóc tej osobie.

Ważną rolę odgrywa u nich życie wewnętrzne. Czasem nie potrafią przełamać bariery psychicznej, może wynikać to z jakiegoś kompleksu, przez co wpadają w apatię i złe samopoczucie. Panuje przekonanie, że Koziorożce w życiu prywatnym nie potrafią walczyć o swoje sprawy oraz płaszczyć się przed innymi, aby uzyskać korzyści. Typowy dla tego znaku zodiaku jest koźli upór, który cechuje się: bezkompromisowością, zawziętością, konsekwencją, determinacją oraz nieustępliwością. 

Charakter Koziorożców jest bardzo złożony. Odróżniają się one od pozostałych znaków, poszukiwaniem innych niż wszyscy rozwiązań. Chcąc osiągnąć cel unikają tradycyjnych poczynań, jakie zazwyczaj wybierają ludzi. Wyróżniają się ambicją oraz szukaniem odmiennych metod. Można nazwać ich obserwatorami. Monitorują zachowania innych ludzi i wyciągają z nich wnioski dla siebie.

Jaki jest Koziorożec?

Osoby spod znaku Koziorożca zmieniają się z wiekiem. Za młodu mogą wydawać się spokojne, lekko zamknięte w sobie i chłodnej, jednak im starsze tym bardziej uzewnętrzniają się na świat. Stają się miłe, wesołe są zazwyczaj duszą towarzystwa. Ich ambicja ciągnie je do góry w życiu zawodowym. Koziorożec potrzebuje ściśle określonego celu, do którego będzie mógł dążyć. W swych popędach erotycznych jest raczej opanowany i spokojny, co sprawia, że może wydawać się chłodny i bez temperamentu. Im starszy Koziorożec tym większe są jego potrzeby seksualne, po trzydziestce mocno uzewnętrznia swoje emocje erotyczne. Żaden inny znak nie jest tak uparty i zaciekły jak właśnie Koziorożce. Obowiązek jest dla nich celem życia. 

Mężczyzna Koziorożec

Pan Koziorożec to wierny monogamista. Wydaje się być oziębły i mało namiętny, w sprawach erotycznych, wynika to z faktu, że skupia się on bardziej na odczuciach psychicznych, które są dla niego ważniejsze. Partnerkę kocha przede wszystkim przez pryzmat emocjonalny, doznania fizyczne to tylko dodatek. W przestrzeni prywatnej jest on bardzo oszczędny, jednak miłosne zapędy zostają z nim aż do późnej starości. Często partnerki oczekują od Koziorożca mocniejszych doznań fizycznych, potrzebują one namiętnego zbliżenia, dlatego też często związki z Koziorożcem rozpadają się, a on sam pozostaje nieszczęśliwy.
Mężczyzna Koziorożec potrzebuje uznania. Partnerki powinny wspierać go, a dodatkowo doceniać wysiłek, jaki wkładają w swoją pracę i inne aspekty dnia codziennego. Pragną od swoich kobiet ciepła domowego ogniska, gdzie będą czuć się bezpieczni, dlatego idealnymi partnerkami dla nich będą Panny oraz Byki.

Kobieta Koziorożec

Pani Koziorożec to niezwykłe wierna partnerka w związku, jest również bardzo pracowita. W jej zaciszu domowym panuje zawsze ład i porządek, jest to kobieta wartościowa, przepełniona pozytywnymi uczuciami, troskliwa wobec rodziny. Jej atutem jest systematyczność, nie lubi zostawiać niedokończonych spraw na ostatnią chwilę. Wzbudza zaufanie i każdy może na niej polegać, zazwyczaj nie odmawia i stara się pomóc – obdarzona wielkim sercem. 
Posiada skłonności dominacyjne, lub rządzić i mieć nad wszystkim kontrolę. W bliższych kontaktach staje bardzo zaborcza również w stosunku do partnera. Jednocześnie w związku jest namiętna, potrafi zaskoczyć bogatą wyobraźnią.

Kobieta spod znaku Koziorożca najlepiej będzie czuła się w związkach z Panna, Bykiem oraz Rybą – otrzyma od nich sporą dawkę ciepła i zainteresowania.

Charakter Koziorożca

Koziorożce mają predyspozycje, aby zostać uczonymi, duchownymi, artystami. Ich ogromną zaletą jest realistyczne spojrzenie na świat. Obdarzeni są potężną wytrwałością i siłą walki. Cechą charakterystyczną tego znaku zodiaku jest introwertyzm, są oni niekiedy skryci, a otwierają się jedynie na najbliższe im otoczenie. Uwielbiają być duszą towarzystwa, tylko wtedy czują się dobrze w większym gronie. Krąg przyjaciół Koziorożca jest niewielki, jednak, jeżeli spotyka się z ludźmi są to zazwyczaj osoby, które dobrze znają jego cechy i akceptują, a on sam zawsze może na nich liczyć.

Koziorożec – jak go zdobyć?

Kobieta Koziorożec jest niezwykle ostrożna, jeżeli chcesz się do niej zbliżyć emocjonalnie, najpierw musisz pozyskać jej zaufanie. Łatwo ją urzec nieprzeciętnym dowcipem. Jest typem kobieta, która uwielbia być oczkiem w głowie mężczyzny, wymaga od niego serdeczności oraz opieki. Nie toleruje braku wywiązywania się z obowiązków, które sama narzuca partnerowi. Jeżeli gra się według wcześniej wspólnie ustalonych reguł, pożycie z Panią Koziorożec jest proste i przyjemne. 

Mężczyzna Koziorożec to typ człowieka, który potrzebuje uznania. Jeżeli więc kobieta chce posiąść jego serca musi go wspierać oraz komplementować, aby czuł on jej uznanie. Jeżeli nabierze zaufania, automatycznie przejmie inicjatywę w związku. Potrzebuje on spokojnego, poukładanego życia. Oczekuje od partnerki prowadzenia domu oraz planowania wspólnego budżetu.
  • koziorożec
  • znak zodiaku koziorożec
  • charakter koziorożca
  • kobieta koziorożec
  • mężczyzna koziorożec

Opisz swój sen

autor: ~cxccxzcsdxccczxc

sdcsxcsdxfcsdxcdsxfzczc

autor: ~Myśliciel

Nie chcę wtrącać się i podważać słowa Autora ale znaczenia znaków zodiaków często są mylne. Część z tego się zgadza jeśli godzi o np. obserwację i dociekliwość by osiągnąć swój cel ( nawet kosztem innych ) Mężczyzna Koziorożec w wielu przypadkach jest narcystyczny a czasem wręcz zakompleksionym Często nie zadawała się jedną partnerką a najchętniej kilkoma na raz Jest "rozrywkowy " lubi zabawiać towarzystwo Ale gdy ktoś przedstawia mu swoje logiczne argumenty lub sprzeciwia się jego zdaniu Potrafi być niemiły wręcz bezczelny . Niestety wielu z nich nie potrafi pogodzić się z prawdą i wszystkiemu zaprzecza W takich momentach czują zagrożenie i chroniąc się za skorupą kłamstw pogrążając nawet inne osoby by samemu się "oczyścić" można powiedzieć że nie zna słowa honor. Zewnętrznie chce udawać za jest fajny i uwielbia się popisywać lecz w chwilach zagrożenia szybko się wycofuje próbując zachować twarz Ogólnie w mojej ocenie wielu z panów z pod tego znaku nie zasługuje na prawdziwą i oddaną przyjaźń tym bardziej miłość . Kobieta Koziorożec Tu również część z opisanych wyżej części charakteru się zgadza ale ! Niestety podobnie jak i panowie Kobiety a przynajmniej część z nich nie jest aż tak pedantyczną osobą w dbałości o porządek czy budowanie silnych reakcji w stałym związku Górę biorą emocje nawet gdy to inna osoba zacznie ją adorować zabawiać dowartościowywać Wówczas pani Koziorożec potrafi nawet zniszczyć obecny związek Nie prawdą jest również że analiza czy też logiczne myślenie jest ich dobrą stroną . W wielu przypadkach j/w " nie myślą " Logika i argumenty nie przemawiają do nich . Upartość to jedna z głównych ich zalet ale w sprawach prywatnych partnerskich mimo stałego związku to jedna wielka wada . Niestety Przyłapane na "gorącym uczynku " mają przewagę nad panami z tego znaku że mają odwagę się przyznać i nie protestować .Lecz kolejną "wadą" są sprawy zakrawające wręcz na bezczelność ( a nie upartość charakteru ) np. nie wyjaśnione i przyznania się " tylko gdy teoretycznie które są nie do udowodnienia " Licząc na że to przypuszczenia drugiej strony lub na rezygnacji z tematu przez drugą stronę i zamknięcie tematu Niestety nie są też w przeciwieństwie do panów tak erotycznie pobudzone by z wiekiem domagać się go więcej a tęcz odwrotnie Jedną wspólną cechą którą łatwo zauważyć jest ich nisko samoocena By ten problem zatuszować częściej a czasem przesadnie wręcz dbają o swój image chcąc podkreślić swą "atrakcyjność " nawet u osób które są z natury atrakcyjne Sumując moje przemyślenie i obserwację zachowań takich osób odnoszę wrażenie że w stosunku do wielu innych znaków zodiaków nie wyróżniają się zbyt pozytywnie Dodam że w każdej grupie zodiakalnej są przeróżne charaktery które nie pasują do przypisanych i znaków

autor: ~DB

śniła mi się szaro-czarna ciężka suknia, brudna ( mamy domowy kryzys ,dodam że ukrywam przed mężem kilka faktów ) jestem koziorożcem Co ten sen znaczy

autor: ~Konrad

Koziorożec posiada złożony charakter, który czasami trudno rozgryźć. To osoba z pozoru mało towarzyska, chłodna i zdystansowana. Nie lubi pokazywać swojej wrażliwości i mówić o sobie. Ma niewielu przyjaciół, jednak wśród nich są osoby, którym Koziorożec dał się dobrze poznać i doceniają oni jego naturę. Innych raczej zraża jego chłód i zamknięty charakter. Niekiedy osoby urodzone pod tym znakiem są postrzegane jako apatyczne, małomówne i mało energiczne. Jednak u Koziorożca to tylko doskonała gra pozorów. To osoba ambitna, solidna i dążąca do własnych celów. Zawsze można na niego liczyć w trudnej chwili. Jeśli Koziorożec się przed Tobą otworzy, nagle zmienia się nie do poznania. Chętnie rozmawia i doradza. Okazuje sympatię i pomoc w każdej sytuacji. Jest gotowy do poświęceń oraz niezawodny w działaniu. Zalety Koziorożca: sumienność, konsekwencja, wytrwałość, cierpliwość, pracowitość, szlachetność, wierność. Wady Koziorożca: chłodna powłoka, nieufność, skrytość, trudność w nawiązywaniu kontaktów. Kobieta Koziorożec Kobieta spod tego znaku zodiaku jest aktywna zawodowo i bardzo ambitna. To ceniony pracownik i dobry szef. Często kariera jest dla niej na pierwszym planie. Jeśli jednak chce założyć rodzinę, potrafi się dla niej całkowicie poświęcić. Młoda Pani Koziorożec jest nieprzystępna i cierpka. Z wiekiem staje się doskonałą partnerką i przyjaciółką, łagodna i ciepłą dla otoczenia. Mężczyzna Koziorożec Pan Koziorożec to sumienny i obowiązkowy mężczyzna. Lubi spokojne, domowe życie i ceni relacje z bliskimi. Nie manifestuje jednak swoich uczuć i ciężko jest go odgadnąć. Czasami musi minąć długi czas, by porzucił swoją wolność na rzecz stałego związku. Przyjazne znaki zodiaku: Ryby, Byk, Panna lub inny Koziorożec.