ostatnie odwiedziny dnia: 2024-06-14
1
0
36110
Znak zodiaku – PANNA 24 sierpień – 22 wrzesień

Cechy Panny

Zodiakalne Panny charakteryzują się ogromnym poczuciem odpowiedzialności oraz systematyczności. Dążą do określonych wcześniej celów, i poprzez pozytywne nastawienie zazwyczaj osiągają swoje zamierzenia. Uważają one, że praca w życiu człowieka to nie kara, a nagroda i wyzwanie, którego każdy powinien się podjąć. Panny są zazwyczaj inteligentne, analityczny umysł zapewnia im osiąganie licznych sukcesów. Większość z nich to perfekcjonistki, które wierzą w ideały. Osoby spod tego znaku są oziębłe, nieprzewidywane oraz posiadają chimeryczny temperament. Panny są szczęśliwymi posiadaczami jasnych umysłów oraz znakomitej pamięci, wyróżniają się spośród reszty zodiaków pedantycznością, i zwracaniem szczególnej uwagi na drobiazgi. 

Opis znaku Panna

Panna to znak zodiaku, który związany jest z żywiołem ziemi. Ich patronem jest Merkury i Saturn, należą do krzyża zmiennego – posiadają dużą elastyczność w stosunku do nowych doświadczeń. Jako znak ziemi, osoby z szóstego znaku zodiaku pragną opanować materialne strony życia. Przypisuje się im cechy takie jak racjonalizm czy też ostrożność. Merkury obdarza swoich podopiecznych sporym intelektem, zaś Saturn wzbogaca ich o dyscyplinę, narzucanie sobie rygorów oraz trzymanie się zasad. Jej metale to złoto, szafir, rtęć. Kolor osób spod znaku Panny to popiel. Szczęście przynosi im cyfra 3.

Szczegółowa charakterystyka Panny

Osoby urodzone pod znakiem Panny to perfekcjoniści. Szanują innych ludzi, dobrze wychowane i dbające o estetykę nie tylko swojego wyglądu, ale również otoczenia, w którym żyją. Mają one poukładana życie wewnętrzne oraz zewnętrzne. Przyjemność przynosi im spędzanie wolnego czasu na łonie natury oraz w towarzystwie bliskim im osób. Przez to, że same podnoszą sobie wysoko poprzeczkę, spoglądają krytycznym okiem na innych ludzi, tym samym tworzą miedzy sobą a innymi barierę, ciężką do pokonania. Może być to problem, ponieważ Panny chętnie zawierają nowe znajomości, jednak często nie są to prawdziwe, szczere przyjaźnie, mamy tu raczej do czynienia ze znajomością, która kiedyś może się im opłacić. 

Szósty znak zodiaku posiada ważną i cenioną zdolność, jaką jest łatwość uczenia się. Chłonność umysłu występuje u nich wtedy, gdy wiedzy do opanowania nie trzeba się domyślać. Pitą Achillesową dla Panien jest brak intuicji oraz braku wyczucia estetyki. Panny to typ mózgowców, dlatego nie sprawdzają się w zawodach artystycznych, gdzie potrzebne jest wyczucie kolorów oraz praca nad wizualnymi aspektami ciała. Spod znaku Panny wyłoniło się wielu Noblistów, naukowców oraz uczonych. 

Panny to osoby bardzo konserwatywne. Nie mają zwyczaju działać spontanicznie, poświęcają wiele czasu na dogłębną analizę, każdego tematu. Cenią sobie spokój i zorganizowane życie rodzinne, starają się unikać niespodzianek, sporządzając dokładny plan działania. Panny nie chętnie sięgają po portfel, są skrupulatne w zarządzaniu finansami, aby zaoszczędzić kilka złotych są skłonne odwiedzić kilka czy nawet kilkanaście sklepów. 

W miłości starają się by ostrożne. Nie oczekują porywczej, wielkiej miłości przepełnionej namiętnością, ale za to cenią wspólnotę poglądów, pokrewność dusz. Pragną bezpieczeństwa i szczegółowo zaplanowanej przyszłości. Są dobrymi gospodyniami domowymi, troszczą się o rodzinę i dom. Wszelkie zmiany Panny przyjmują z niechęcią, lubią stałość, szybko przywiązują się do ludzi i miejsc, dlatego ciężko jest się im z nimi rozstawać.

Przyjazne znaki Panny to: Raki, Koziorożce i Ryby.

Jaka jest Panna?

Panna to wymarzona partnerka życiowa. To osoba, na której zawsz można polegać, chętnie doradzi i pomoże w rozwiązaniu problemu, jest oszczędna oraz uczynna. Systematyczność i konsekwencja to najbardziej charakterystyczne cechy, które określają Pannę. Posiada ona również wady, które zazwyczaj tworzą problemy w kontaktach z innymi ludźmi – Panna jest samolubna oraz posiada wygórowaną ambicje. Są one nad wyraz wybredne.

Dużą wagę zodiak ten przywiązuje do zdrowia. Osoby urodzone pod tym znakiem dbają o swoje ciało oraz nawyki żywieniowe, potrafią segregować to, co zdrowe i wysokowartościowe, od rzeczy niezdrowych i bezwartościowych. Zaleca się Pannom, aby zaczęły słuchać innych ludzi. To, że sam często mają rację, nie oznacza, że inni ludzie jej nie mają. 

Mężczyzna Panna

To człowiek niezwykle taktowny. Delikatny i wyrozumiały, z trudnością przychodzi mu okazywanie uczuć drugiej osobie. Jest raczej mężczyzną nieśmiałym. W stosunku do Pana Panny trzeba być konkretnym, ponieważ dla niego „tak” zawsze oznacza „tak”, a „nie” zawsze oznacza „nie” – nie dostrzega sugestii i flirtów. Charakterystyczna jest dla niego cecha taka jak oszczędność oraz praktyczność. To typ pedanta, który nie lubi być w centrum zainteresowania, rzadko pozwala sobie na spontaniczność i odrobinę szaleństwa. Dokładnie analizuje swoje i cudze poczynania. Raczej nie przejmuje inicjatywy, i to partnerka musi zrobić pierwszy krok w jego stronę. 

Kobieta Panna

Panna to kobieta gospodarna i uczynna. Partner będzie mógł cieszyć się przy jej boku spokojnym i zorganizowanym życiem. Cenni sobie bliskość partnera, potrzebuje z jego strony sporej uwagi i zainteresowania jej osobą, dlatego często czuje się niespełniona i zaniedbana przez drugą osobę. Ma spore wymagania. Uwielbia sztukę, muzykę i kulturę. Jest zwolenniczką wielkich emocji, nie lubi się nudzić. To osoba, która narzuca na siebie wiele zadań, często z tego powodu czuje się pochłonięta życiem i nie znajduje w nim chwili na relaks, i przyjemne spędzenie czasu. Ponieważ jest raczej krytyczna, często popada w konflikty z partnerami, oczekując od nich zbyt dużo. 

Charakter Panny

Zazwyczaj zodiakalna Panna, już od najmłodszych lat stanowi wzór do naśladowania. W szkole wyróżnia się, jako pupil nauczycieli, wzorowy uczeń z najlepszymi ocenami, często z tego powodu staje się obiektem nienawiści rówieśników. Bez problemu potrafi wpasować się w otoczenie. Pieniądze są dla niej bardzo ważne, nie jest rozrzutna, sumiennie zajmuje się swoimi finansami. Właśnie spod znaku Panny – statystycznie – jest najwięcej starych panien i kawalerów, powodem może być ich wygórowane oczekiwania, które stawiają przed partnerami. 

Panna – jak ją zdobyć?

Kobieta spod znaku Panny jest bardzo wybredna. Nie lubi nudziarzy, jeżeli na randce zacznie się męczyć bez chwili zawahania wstanie, i wyjdzie. To osoba, cierpliwa, potrafi czekać na swojego księcia z bajki całymi latami, nie bierze pierwszego lepszego partnera, jaki jej się napatoczy. Szuka towarzysza życia, z którym będzie miała wiele wspólnych tematów, i jednocześnie będzie mogła dzielić się z nim własnymi zainteresowaniami. Praca to jej ulubiony temat. Jest zainteresowana nie tylko charakterem swojego przyszłego partnera, ale również jego życiem zawodowym ora statusem materialnym. Panna oczekuje prezentów, muszą być one jednak rozsądne i wyszukane, ma duże wymagania. Uwielbiają przedmioty do wystroju wnętrz. Osoby spod tego znaku poszukują partnerów kreatywnych i inteligentnych.

Mężczyzna Panna jest raczej nieśmiały. Pod żadnym pozorem nie można go poganiać, ma problemy z prostym i bezpośrednim okazywaniem uczuć, a naciski ze strony partnerki mogą go jedynie wystraszyć. Poszukuje kobiety schludnej, zadbanej, punktualnej, ale przede wszystkim inteligentnej. Ważne, aby kobieta była prostolinijna, w stosunku do mężczyzny Panny. Kobiece zagrywki, przekomarzanie się są dla niego obce, dlatego gdy partnerka powie „nie”, on nie będzie doszukiwał się w tym słowie drugiego dna.
  • panna zodiak
  • panna
  • znak zodiaku panna
  • cechy panny
  • kobieta panna
  • mężczyzna panna
  • opis panny
  • charakterystyka panny

Opisz swój sen

autor: w

Wszystko się zgadza :o