ostatnie odwiedziny dnia: 2024-06-14
5
4
39956
Znak zodiaku – RAK 22 czerwiec – 22 lipiec

Cechy Raka

Zodiakalny Rak to osoba niezwykle wrażliwa. Ma mocno rozwinięte życie emocjonalne, uczucia odgrywają w nim ogromne znaczenie. Idealista romantyk – to osoba spod znaku Raka. Łatwo ją skrzywdzić, często ulega wzruszeniom, nie tylko, gdy coś dotyka ją bezpośrednio, jest również wrażliwa na krzywdę innych. Najchętniej świat uczyniłaby rajem tak, aby nikt nie musiał w nim cierpieć. Raki posiadają predyspozycje do realizowania zamierzonych celów oraz osiągania sukcesów. Są szczególnie wyczulone na krytykę, którą mocno biorą do siebie. Preferują harmonijną egzystencję, posiadają szczególny dar trafnego postępowania z ludźmi, są charakterne oraz ambitne.

Opis znaku Rak

Rak to czwarty z kolei znak zodiaku, który należy do trygonu wodnego. Osoby z tego trygonu są najsympatyczniejsze i najłagodniejsze. Ze względu na pozycję Słońca w cyklu rocznym, Rak należy do krzyża kardynalnego – oznacza to, że osoby spod tego znaku są wytrwałe, mają skłonności do inicjowania wielkich przedsięwzięć. Rakom patronuj Księżyc, który obdarza ich świetnym instynktem oraz mocno wpływa na podświadomość. Najsilniej planeta ta wpływa na osoby urodzone nad ranem oraz w południe. Księżyc darzy swoich podopiecznych wrażliwością, wdziękiem osobistym, skłonnością do kierowania się uczuciami, ale również lenistwem i przesądnością.

Szczegółowa charakterystyka Raka

Rak najlepiej czuje się w swoim domu jest to dla niego miejsce znane, i dające mu pełne poczucie bezpieczeństwa. Czwarty znak zodiaku posiada bogate życie wewnętrzne, odczuwa strach przed nieznanym i wszystkim, co nowe. Rak dobrze zna sam siebie, dlatego wie, że odczuwany przez niego lęk wywołany jest obawą przed światem, który może wyrządzić mu krzywdę.

Osoby Raki mają niezrównaną i niezawodną intuicję, dlatego też ciężko je oszukać. Są oni w stanie natychmiastowo wyczuć osobę im nieprzychylną oraz taką, która ma wobec nich negatywne intencje. W stosunku do Raka nie można być chłodnym i porywczym, pod żadnym pozorem osób tych nie powinno się okłamywać, nawet w najmniejszych drobnostkach dnia codziennego. Oszustwa nie tolerują, raz oszukane już zawsze będą bacznie obserwować zachowanie osoby, która je okłamała, i zapewne już nigdy nie będą w stanie jej w pełni zaufać.

Zawsze zwracają one uwagę na grzeczność i takt. Nienawidzą przemocy i brutalności. Nieobojętne są dla nich kpiny otoczenia, nie cierpią być wyśmiewane – wszystko biorą mocno do siebie. Raki przejmują się tym, co powiedzą o nich inni, dlatego też nie podejmuje pochopnych decyzji, aby nie stać się powodem plotek. 

Osobowość Raka jest najtrudniejsza do określenia spośród wszystkich znaków zodiaku. Jest on nad wyraz wrażliwy, ale z drugiej strony potrafi być również nieobliczalny. Cechuje go duża zmienność humoru. Jego cenną zaletą jest zdolność wczuwania się w sytuację innych osób, jest bardzo uczuciowy. Rak posiada piętę Achillesa, jaką jest chęć gromadzenia rzeczy, ze względów sentymentalnych, ciężko mu rozstać się z dobrami, jakie posiada. Z tego znaku wywodzi się wielu zbieraczy antyków oraz kolekcjonerów. Nie można tu mylić ich manii z zaśmiecaniem swojej przestrzeni bibelotami – jak mają to w zwyczaju robić Wagi. Ciężko dobrać im sobie przyjaciół, ponieważ niewiele jest osób, wśród których czuje się dobrze. W gronie ludzi, których nie darzy sympatiom, traci humor. 

Raki dobrze nadają się do pracy indywidualnej. Lubią być samodzielne, i niezależne od decyzji innych. W pracy są dokładne, a ich posunięcia są przemyślane. Osoby, które mają słońce w znaku Raka, karcone zamykają się w sobie i nie potrafią odnaleźć dalszej motywacji do działania, dlatego warto zwracać im delikatną uwagę.

Jaki jest Rak?

Raki bywają trudne do zrozumienia. Wykazują one skłonności do zachowań depresyjnych. Charakterystyczna dla nich jest zmienność humoru, wolą widzieć świat w czarnych kolorach, przez co późniejsze niepowodzenia nie będą dla nich zaskoczeniem, i przykrą niespodzianką. Bujają w obłokach i chętnie uciekają od szarej rzeczywistości, w stworzony przez siebie świat fantazji. Same źle znoszą krytykę, jednocześnie często wytykają błędy innym ludziom. Ogromny wpływ na nich wywierają fazy Księżyca, ale również otoczenie, w którym się obracają. Raki nie chętnie przyznają się do błędów oraz przywar swojego charakteru. Zazwyczaj osoby spod tego znaku są bezinteresowne, daleko im do egoistów, chętnie pomagają i wspierają innych. Należą do osób towarzyskich, wokół, których zawsze zbiera się grono znajomych. Posiadają jednak ograniczoną liczbę bliskich przyjaciół, którzy są przy nich na dobre i na złe.

Mężczyzna Rak

Mężczyzna spod znaku Raka to człowiek wrażliwy, uczciwy, uczuciowy, ale również niezwykle obrażalski. Błahe powody są w stanie wywołać u niego „ciche dni”. Cenią wygodny tryb życia, do którego bezustannie dążą. Kobieta, która potrafi manipulować mężczyzną z łatwością może sprawić, że jej wybranek spod tego znaku stanie się pantoflarzem. Z łatwością dostosowuje się on do otoczenia, zazwyczaj jest pasywny. Pan Rak jest wielkoduszny i szczery, unika bezsensownego wydawania pieniędzy. Należy on do miłośników dobrej kuchni, łatwo, więc zdobyć go metodą: Przez żołądek do serca.

Kobieta Rak

Kobieta spod znaku Raka jest łagodna, cierpliwa i wyrozumiała. Często nie zgadza się z postawami i racjami wypowiadanymi przez swojego partnera. Jest przebiegła, a więc przekonuje do swoich racji sprytnymi metodami, naprowadzając partnera na swój tok myślenia. Przywiązują one dużą wagę do swojego wyglądu – są zadbane – lubią czuć się adorowane przez mężczyzn. W życiu Pani Rak szczególnie ważną rolę odgrywa miłość – dla partnera są w stanie poświecić wiele. Zarówno w miłości jak i w seksie, wolą, gdy inicjatywę przejmuje mężczyzna, który powinien być prawdziwym samcem Alfa. W sferze erotycznej są znakomite, dzięki swojej inteligencji i wyobraźni posiadają wiele możliwości. Kobiety Raki są cudownymi żonami i matkami, odciążają mężów od prac domowych, jednak jakakolwiek pomoc ze strony mężczyzny jest dla nich dużym wsparciem, które potrafią docenić. Wymagają one delikatnego traktowania, ich względy powinno zdobywać się subtelnie, nie siłą.

Charakter Raka

Raki raczej unikają publicznych występów, podczas nich stają się nieśmiałe. Wolą doradzać niż rządzić, łatwo się obrażają. Święta są dla nich ważnym aspektem w życiu, podtrzymują tradycję, nie wyobrażają sobie, tych kilku ważnych dni w roku, bez rodziny. To osoby bardzo religijne, które szanują ideologie innych, jednak od swojej nigdy się nie odwracają. Od miłości oczekują bezpieczeństwa, ciepła oraz zaufania. Mają w zwyczaju uzależniać od siebie partnera. Są świetnymi słuchaczami, potrafią dobrze doradzać w każdym aspekcie życia. Rakom sprzyjają zawód psychologa. Puste komplementy ich nie zwiodą, dobrze wyczuwają intencje rozmówcy.

Rak – jak go zdobyć? 

Kobieta Rak jest wrażliwa, warto, więc ją komplementować, ale szczerze, każde naciągnięte pochlebstwo wykryje i skrytykuje. Uwielbia rozrywki, nie stroni od opowieści na temat wspólnego domu i stworzonej kiedyś wspólnie rodzinie. Do pełni szczęścia wystarczy jej poczucie bezpieczeństwa, które ma jej zagwarantować partner oraz wspólne spędzanie czasu. Nie jest wybredna, docenia najmniejsze starania ze strony mężczyzn. 

Mężczyzna Rak to człowiek, który jest fanem romantycznych kolacji przy świecach. Kobieta, której zapragnie, to ta zadbana, gustownie ubrana. Jest to typ mężczyzny, który całe życie potrzebuje matkowania. Nie ma dużych wymagań jego żona powinna być gospodarna, czuła i praktyczna – to wystarcza mu do pełni szczęścia. Kobieta, która jest w związku z Rakiem bezsprzecznie nie powinna zwracać mu uwagi na temat jego humorów, ponieważ to jest dla niego czuły temat – takie momenty trzeba po prostu cierpliwie przeczekać.
  • rak
  • znak zodiaku rak
  • kobieta rak
  • mężczyzna rak
  • jak zdobyć raka
  • charakter raka
  • cechy raka

Opisz swój sen

autor: ~Natalia

jestem bardzo zaskoczona , 90% z tego całkowicie się ze mną zgadza hah

autor: ~Bartek

Tak moje cechy się sprawdzają ale to że jestem romantykiem coś w tym jest tylko tego nie odkryłem jeszcze

autor: ~Monika

Jak tak czytam to dużo tu prawdy. Jakbym o sobie czytała. Czy to możliwe, że znak zodiaku może tak wiele znaczyć?

autor: ~Oliwia

coś w tym jest :)

autor: ~Roksana76

Rak to bardzo otwarty do ludzi znak zodiaku. Moja najlepsza przyjaciółka jest Rakiem i jestem wielką szcześciarą że ją mam!! Pozdrawiam!