ostatnie odwiedziny dnia: 2018-10-18
0
0
2941
Znak zodiaku – SKORPION 23 wrzesień – 21 październik

Cechy Skorpiona

Zodiakalne Skorpiony to osoby niezwykle silne psychiczne. Cechują się odwagą i silną wolą walki, obce jest im poddawanie się, dążą do wyznaczonego celu – często po trupach, gdy nie ma innej możliwości. Cierpliwość to ich niewątpliwie mocna strona, na zrealizowanie pragnień są skłonne czekać lata. Szybko się uczą, pieniądz jest dla nich cenny i znają jego wartość, często wykorzystują słabość innych. Skorpiony to znaki pamiętliwe, które raczej nie zapominają wyrządzonych im krzywd, dlatego też są one źle odbierane wśród innych znaków. Wspomniana cecha sprawia, że są one nieufne oraz niechętnie zwierzają się ze swoich sekretów, przez co stają się zamknięte na otoczenie – odizolowane. Skorpiony wyróżniają się determinacją i zaangażowaniem we wszystko, co robią. Wiedzą, czego oczekują od życia, i mają określone cele, do których wytrwale dążą. 

Opis znaku Skorpion

Skorpion to znak należący do trygonu wodnego, podlega pod patronat Marsa oraz Plutona. Należy do krzyża stałego. Skorpion ujawnia moc Marsa nocą, obdarza on ten znak silną wolą, odwagą, i jednocześnie skomplikowanym wnętrzem. Ósmy znak zodiaku silnie powiązany jest ze śmiercią, przesadą oraz manipulacją. Wynika to z faktu, że włada nim Pluton – w mitologii greckiej Hades, władca świata zmarłych.

Szczegółowa charakterystyka Skorpiona

Skorpiony są niezwykle ambitne, a przy tym wytrzymałe i odporne na stres. Jeżeli w coś głęboko wierzą potrafią wiele poświęcić oraz wytrwale dążyć do wyznaczonego wcześniej celu. Grają w otwarte karty, nie boją się porażek. Mają tendencję do popadania w skrajności, wolą wiedzieć, na czym stoją, lubią, gdy sytuacja jest albo czarna, albo biała – unikają stanów pośrednich. Zgłębiają kwestie, których inne znaki się boją, i wolą je unikać. Obdarzone są mocą regeneracji psychicznej, dzięki której nie poddają się oraz są skłonne podnieść się z każdej, nawet największej porażki. 

Zakochany Skorpion jest wierny i czuły. Dla drugiej osoby jest w stanie poświęcić wszystko, co posiada, mocno angażuje się w związek, skłonny jest bronić partnera w każdej sytuacji, o każdej porze. Oczekują wielkiej miłości, i tak samo dużego zainteresowania ze strony ukochanej osoby. Nie interesują je przelotne romanse, ani związki na pół gwizdka.

Wartości materialne są dla nich niezwykle cenne, dużą uwagę zwracają na finanse, pieniądze są dla nich ważne, odgrywają dużą rolę w życiu Skorpiona. Skrzywdzone, doskonale potrafią wyczuć słabość drugiej osoby, i wykorzystać ją, aby zadać przeciwnikowi ból. Szybko przywiązują się nie tylko do rzeczy, ale również ludzi, dążą one do niezależności. Skorpiony są uparte, gdy raz sobie coś postanowią nie ma siły, która mogła wpłynąć na ich postanowienie. Nie wybaczają zdrady.

Jaki jest Skorpion?

Skorpion na wysokim poziomie rozwoju jest niczym Feniks, odradzający się z popiołu. Niższy typ jest jak pająk, podstępny i czyhający na swoją ofiarę. Skorpiony niczego nie robią przez pół, każde postanowienie i cel kończą, nie przerywają, mimo przeszkód i trudności. 

Ósmy znak zodiaku cechuje się opanowaniem i wiarą w siebie. Są one odporne na ciosy, które zadaje życie, potrafią być przenikliwe i sprawiedliwe. Bywają sarkastyczne, podstępne i gwałtowne, mimo że nie widać tego na pierwszy rzut oka, cechy te są głęboko w nich zakorzenione. Skorpion może zupełnie nie wykazywać powyższych skłonności jednak z biegiem czasu większość tych cech prędzej czy później ujawni się – Skorpiony zapytane o powyższe cechy, zazwyczaj się ich wypierają.

Nie każdy Skorpion wykazuje skłonności do cech im przypisanych, są one niewidoczne na pierwszy rzut oka, jednak istnieją zakamuflowane, i prędzej czy później mogą się ujawnić. 

Mężczyzna Skorpion

Mężczyzna Skorpion posiada nietuzinkowe, skrajne poglądy, które potrafią zszokować a nawet przerazić. Jest nieprzenikniony, nic przed nim nie jest w stanie się ukryć. Zazwyczaj są oni nieco skomplikowani, tajemniczy oraz charyzmatyczni. W związku staje się zazdrosny i nieufny. Cechuje go ogromna inteligencja, nie ma dla niego sytuacji bez wyjścia, potrafi poradzić sobie z każdym życiowym problem. To typ człowieka samolubnego i egoistycznego, więc życie z nim w związku nie należy do najłatwiejszego. W kontaktach z innymi ludźmi odbierany jest pozytywnie, jako osoba miła, uczynna i pomocna.

Kobieta Skorpion

Pani Skorpion to kobieta niestabilna, zmienna. Zdarza jej się zachowywać szorstko, a nawet ma skłonności do nagłych wybuchów oraz popadania w zirytowanie. Osoba taka z zewnątrz sprawia wrażenie kobiety delikatnej i nieśmiałej. Zdolna do gorącej i namiętnej miłości, jednak okazuje ją dopiero po jakimś czasie, gdy już w pełni zaufa partnerowi. Jest raczej osobą zazdrosną, jeżeli ze strony partnera dojdzie do zdrady, jej zemsta może być okrutna. Przy wyborze partnera dużą uwagę zwraca na jego inteligencje oraz majętność, gdyż pieniądze stanowią dla niej jeden z najważniejszych aspektów życia.

Charakter Skorpiona

Skorpion to wojownik. Jego przeciwnikiem jest każdy, kto stanie mu na drodze. Dowcipy Skorpiona często nasycone są ironią oraz sarkazmem – spowodowane jest to faktem, że zodiak ten nie wierzy w dobroć innych ludzi. Dla przyjaciół jest wspaniałą podporą, która zawsze jest skłonna im pomóc w razie potrzeby. Skorpiony pragną zawsze mieć rację, nie lubią, gdy inni mają nad nimi przewagę. Osoby spod tego znaku są bardzo bystre i spostrzegawcze. Waleczność to jedna z podstawowych ich cech, posiadają przy tym silną osobowość i pełen werwy temperament. 

Skorpion – jak go zdobyć?

Kobieta Skorpion nie lubi czuć się osaczona w związku. Osoba nią zainteresowana nie może wiec narzucać się, ponieważ Pani Skorpion jest w stanie momentalnie zrazi się do takiego adoratora. Szuka ona, bowiem mężczyzny tajemniczego, ale uczciwego. Na początku znajomości nie oczekuje wielkich miłosnych wyznań, trzyma partnera raczej na dystans. Źle czuje się w związku, w którym mężczyzna próbuje zdominować pozycję Skorpiona – unika osób, które starają się go ograniczać. Mężczyzna, który pragnie zdobyć serce Pni Skorpion musi być ostrożny, tworzyć wokół siebie aurę tajemniczości, tak, aby zainteresować wybrankę swoją osobą. 

Mężczyzna Skorpion jest skomplikowany. Uwielbia zagadki, dlatego też zainteresowany jest jedynie kobietami, które nie są dla niego przewidywalne. Od partnerki oczekuje mocnego temperamentu, kobiety uległe szybko nudzą się Skorpionowi. Docenia on spontaniczność oraz szczerość. Nie jest zwolennikiem gadulstwa, woli, gdy mówi się mniej, a bardziej konkretnie. Jeżeli kobieta chce zdobyć serce Skorpiona nie powinna narażać mu się głupowatym chichotem, który na pewno odstraszy każdego zainteresowanego spod tego znaku. 
  • skorpion
  • znak zodiaku skorpion
  • opis skorpiona
  • charakter skorpiona
  • cechy skorpiona
  • kobieta skorpion
  • mężczyzna skorpion

Opisz swój sen